Intervija ar Orlando Duarti pirms K. Jerjomenko kausa spēlēm Rīgā

10:00 15. decembris, 2014

„Mūsu mērķis K. Jerjomenko kausa izcīņā – iekļūt finālčetriniekā!”

No 16. līdz 18.decembrim septiņkārtējie Latvijas čempioni FK „Nikars” savā laukumā uzņems starptautiskā telpu futbola turnīra „Konstantīna Jerjomenko kausa izcīņas” otrā posma spēles. Pirms gaidāmajām cīņām par iekļūšanu sacensību četru labāko komandu pulkā, komandas galvenais treneris Orlando Duarte un spēlētāji – Maksims Seņs un Giorgi Diakvnišvili - atbildēja uz dažādiem jautājumiem.

Ko Jūs sagaidāt no K. Jerjomenko kausa spēlēm Rīgā?

„Šajā turnīrā mums ir mērķis – kvalificēties fināla četriniekā. Tas būs grūts uzdevums. Mēs saprotam, ka spēlēsim pret spēcīgiem pretiniekiem – „Tulpar” un „Sinara”. Abās spēlēs mūsu pretinieki būs favorītu lomā. Mēs zinām, ka, uzvarot pirmajā spēlē, tas būs tikai solim pretim mērķa sasniegšanai. Neskatoties uz Latvijas čempionāta spēlēm, mūsu paveiktais darbs divu nedēļu garumā bija fokusēts tieši spēlei pret „Tulpar”.

Ko Jūs varat šobrīd pateikt par pretiniekiem? Ko līdzjutēji var sagaidīt no Rīgas posma spēlēm?

„Tās ir ļoti kvalitatīvas komandas. „Tulpar” ir Kazahstānas čempionu „KAIRAT” galvenais konkurents iekšējā čempionātā, šī komanda vienmēr cīnās par pirmo vietu. Tikmēr „Sinara” ir viena no labākajām Krievijas telpu futbola komandām. Man patīk, kā viņi spēlē. Man simpatizē vairāki viņu spēlētāji. Šī ir ļoti laba komanda. Tāpēc domāju, ka līdzjutēji Rīgā varēs vērot trīs augsta līmeņa spēles.”

Kā „Nikars” komanda kopumā un spēlētāji atsevišķi progresē no spēlēm K. Jerjomenka kausa izcīņā?

„Ja runājam par šo sezonu, mūsu mērķis ir pašmāju spēlētāju attīstība un izaugsme. Tas bija izaicinājums, ko mūsu kluba prezidents stādīja par uzdevumu man. Mēs ticam mūsu spēlētājiem. Latvijā ir pietiekoši daudz spēlētāju, lai izveidotu labu komandu. Es ticu, ka Latvijā tādējādi var būt arī ļoti laba nacionālā izlase. Mēs cenšamies pieaicināt klubā labākos spēlētājus un attīstīt viņu īpašības. Mēs vēlamies spēlēt ar spēcīgiem pretiniekiem. Sezonas sākumā mēs spēlējām ar labām komandām. Tā bija ļoti vērtīga pieredze mūsu komandai. Futbolisti attīstās un aug ātrāk tieši šādās spēlēs. Protams, vienmēr var būt kļūdas, taču svarīgākais ir analizēt un labot kļūdas treniņos, kā arī spēlēs. Tas ir dabisks komandas attīstības process. Un mēs vēlamies spēlēt ar tādām komandām, no kurām mēs varam mācīties un kurās mūsu spēlētāji var augt.  Man nav svarīgi, kāds ir spēlētāja vecums jeb kas ir rakstīts viņa pasē. Mani uztrauc tas, ko spēlētājs var paveikt laukumā šodien un tagad.”

Kādi ir galvenie secinājumi pēc pirmā posma spēlēm un ko, Jūsuprāt, komandai ir jāuzlabo pirms Rīgas posma spēlēm?

Manuprāt, no abiem mūsu pretiniekiem Rīgas posma spēlēs kopumā kā komanda „Sinara” ir labāka. Taču „Tulpar” sastāvā ir iekļauti individuāli daudz kvalificētāki spēlētāji , tostarp, brazīlieši. Tomēr mēs nemainīsim savu spēles stilu  arī pret šīm komandām. Iespējams, mainītas tiks tikai dažas detaļas. Mums ir vienota spēles izpratne un veids, kā attīstīt mūsu komandu, kuru kopumā cenšamies nemainīt atkarībā no pretinieka. Mēs vēlamies saglabāt savu komandas identitāti spēlē gan aizsardzībā, gan arī pārejā uzbrukumā. Pie šiem elementiem ikdienā pastiprināti strādājam treniņos un īpašu uzmanību pievēršam detaļām. Mūsu futbolisti ir apmācīti un spēļu laikā var realizēt tās lietas, ko es viņiem saku un ko no viņiem prasu. Svarīgākais ir tas, kādas ir futbolistu zināšanas. Svarīgs ir šo zināšanu daudzums.

Mums ir bijuši četri mēneši un kopumā 26 spēles. Varbūt ne katrā spēlē izdevās noturēt vienādu līmeni, jo nepārtraukti ir noticis apmācības process. Mums nav attaisnojumu zaudējumiem. Gluži ka dzīvē - mēs vienmēr mācāmies daudz vairāk tieši no mūsu zaudējumiem nekā no uzvarām.”

Kā, Jūsuprāt, pretinieki šobrīd attiecas pret „Nikars” komandu pēc izcīnītās uzvaras pār „KAIRAT”?

„Šis jautājums būtu adresējams mūsu pretiniekiem. „KAIRAT” ir ļoti spēcīga komanda. Mēnesi pirms mūsu savstarpējās spēles „KAIRAT” savā īpašumā ieguva starptautisko telpu futbola klubu kausu, pierādot, ka viņi pašlaik ir labākā komanda pasaulē. Mūsu uzvara pār „KAIRAT” nebūt nav ikdienišķa parādība. Kāds varētu uzskatīt, ka esam objektīvāki vājāki pār šo pretinieku, tomēr toreiz Teplicē bija mūsu diena. Mēs aizvadījām ļoti labu spēli. Mūsu komanda bija pelnījusi šo uzvaru. Tomēr, es apzinos, ka no desmit šādām spēlēm pret „KAIRAT” mēs spējam uzvarēt vienā. Kas notiks nākotnē, skatīsimies... Esmu pārliecināts, ka nākotnē mūsu komanda var spēlēt labāk arī pret „KAIRAT”. Atgriežoties pie Jūsu jautājuma, aicinu adresēt to mūsu pretiniekiem. Es ceru, ka pretinieki mūs nenovērtēs un mums tas nāks tikai par labu.”

Ko Jūs sagaidāt no K. Jerjomenko kausa izcīņas turnīra perspektīvā? Kādu Jūs redzat šī turnīra attīstību un FK „Nikars” dalību tajā nākotni?

„Es ceru, ka šis turnīrs nekad nebeigsies. Es ceru, ka „Nikars” arī turpmāk tiks aicināts uz šo turnīru. Kā jau teicu iepriekš, zināšanas, ko mūsu spēlētāji gūst, - to var iegūt tikai spēlēs pret tāda līmeņa komandām kādas šobrīd piedalās K.Jerjomenko kausā. Ar visu cieņu, bet Latvijas čempionāta klubi pašlaik nav šāda līmeņa pretinieki. Līmenis ir atšķirīgs. Tāpēc mūsu komandas attīstībai tāds turnīrs kā K.Jerjomenko kausa izcīņa ir ļoti svarīga.  Katru gadu mēs vēlamies iekļūt arī UEFA Futsal Cup Elites raundā. Tāpēc mēs centīsimies arī nākotnē būt šāda augsta līmeņa klubu sacensībās, kas ir būtiski – atgriežoties pie mūsu galvenā uzdevuma – pašmāju spēlētāju attīstībā.

Atgriežoties pie mūsu komandas, esmu lepns, ka strādāju ar šo komandu. Pārsvarā mūsu kluba spēlētāji strādā savu pamatdarbu arī ārpus telpu futbola. Pēc deviņām stundām darbā, viņi ar lielāko prieku dodas uz „Nikars” treniņu hallē vai trenažieru zāli, pēc tam dodas mājās. Tā notiek katru dienu. Tas viss notiek ar smaidu un labu noskaņojumu. Ir jātic šādiem spēlētājiem. Tas nebūt nav tik vienkārši – tā darīt katru dienu. Esmu lepns trenēt šādu komandu un spēlētājus. Es ticu, ka gaidāmajās K.Jerjomenko kausa izcīņas spēlēs „Nikars” futbolisti ar savu spēli parādīs to, ko viņi patiešām spēj un vēlas sasniegt!” 

Citi raksti

  • LNK Group
  • Senson Paint
  • GR Kvinto
  • Vanags
  • RG Trans
  • DABA
  • Nike