Intervija ar Giorgiju Diakvnišvili pirms K. Jerjomenko kausa spēlēm Rīgā

09:57 15. decembris, 2014

„Uzvara pār “KAIRAT” ir nopietns pieteikums, ka varam cienīgi nospēlēt šādā turnīrā!”

No 16. līdz 18.decembrim septiņkārtējie Latvijas čempioni FK „Nikars” savā laukumā uzņems starptautiskā telpu futbola turnīra „Konstantīna Jerjomenko kausa izcīņas” otrā posma spēles. Pirms gaidāmajām cīņām par iekļūšanu sacensību četru labāko komandu pulkā, komandas galvenais treneris Orlando Duarte un spēlētāji – Maksims Seņs un Giorgi Diakvnišvili - atbildēja uz dažādiem jautājumiem.

Pastāsti "Nikars" līdzjutējiem plašāk par sevi! Kā Tu sāki savu futbolista karjeru un, būdams Virslīgas līmeņa futbolists, kā Tu šogad nokļuvi septiņkārtējo Latvijas telpu futbola čempionu "Nikars" rindās?

„Es dzimis un izaudzis Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi. Kopš septiņiem gadiem es sāku nodarboties ar lielo futbolu. Ar telpu futbolu manas attiecības toreiz nebija tik nopietnas, dažreiz brīvdienās komandā satikāmies un spēlējām sava prieka pēc. Bet profesionāli telpu futbolu uzsāku spēlēt tikai burtiski mēnesi atpakaļ, kad parādījās tāda iespēja un pamēģināju uzspēlēt. Es dzīvoju futbolā, man patīk šī spēle. Lai arī sāku savu karjeru lielajā futbola, telpu futbols mani ieinteresēja un man ir lielas emocijas šobrīd. Es ierados komandā un mēs uzreiz devāmies uz K. Jerjomenko kausu, bet nedaudz vēlāk arī UEFA Futsal Cup Elites raundu. Visas emocijas šobrīd nav vārdiem izsakāmas. Principā nav viegli adaptēties no lielā futbola uz telpu futbolu. Tie ir absolūti atšķirīgi sporta veidi. Es cenšos un mēģinu spēlēt telpu futbolu, tālāk jau skatīsimies...”

Kuros elementos tieši telpu futbolā Tu jūti, ka vēl vari pielikt klāt savā profesionālajā izaugsmē?

„Tas ir atkarīgs no treniņiem. Man vēl krietni daudz jāstrādā. Es tikai tagad sāku aptvert, kas ir telpu futbols. Esmu tāds cilvēks, kurš nekad nebūs apmierināts ar sevi. Es vēlos vienmēr vairāk un vairāk sevi parādīt. Vēlos, lai man izdodas realizēt visus uzdevumus, ko dod treneris.”

Ko Orlando Duarte no Tevīm prasa treniņos un spēļu laikā? Kādā pozīcijā laukumā Tevi redz galvenais treneris?

“Treneris mani iemēģina dažādās pozīcijās. Viņš skatās, kur man spēle padodas labāk. Praktiski vienmēr pozīcijas tiek mainītas. Šobrīd strādājam pie tā, lai es pilnībā pielāgojos telpu futbolam un saprotu par visiem 100 procentiem šīs spēles būtību, tostarp, arī taktiskajā izpratnē. Strādājam pie dažādiem risinājumiem, taču šobrīd laukumā spēlēju vairāk kā stabs.”

Neskatoties uz Tavu nelielo pieredzi telpu futbola, esi jau atzīmējies K. Jerjomenko kausa izcīņā ar gūtajiem vārtiem pret Kazahstānas telpu futbola grandiem „KAIRAT”. Ko šie vārti Tev nozīmēja?

„Gūtie vārti pret „KAIRAT” bija un ir neaizmirstams brīdis. Man bija ārprātīgi lielas emocijas tajā brīdī un to grūti šobrīd raksturot. Šis klubs spēlē UEFA Futsal Cup turnīrā, kur līmenis ir krietni augstāks un kurā spēlē ļoti profesionālas komandas. Esmu ļoti priecīgs, ka toreiz man izdevās gūt vārtus pret „KAIRAT”. Papildus tam arī treneris manī noticēja un es nepievīlu.”

Vai “Nikars” ir pa spēkam iekļūt K. Jerjomenko kausa izcīņas finālčetriniekā? Kuri, Tavuprāt, būs izšķirošie faktori sekmīgai šī mērķa sasniegšanai?

“Pirmkārt, katram no mums ir vēlēšanās to izdarīt. Ja mēs strādāsim, mums ir visas iespējas sekmīgi nospēlēt un iekļūt nākamajā kārtā jeb vēl vienu pakāpienu augstāk. Turnīra ietvaros izcīnītā uzvara pār “KAIRAT” ir nopietns pieteikums tam, ka mēs varam cienīgi nospēlēt šādā turnīrā. Mums jau ir noteikts līmenis un mums ir komanda!

Izmantojot iespēju, līdzjutējiem vēlos novēlēt, lai viņi pastāvīgi apmeklē “Nikars” kluba spēles un tic mūsu komandai! Mēs savukārt gaidāmajās spēlēs centīsimies nepievilt līdzjutēju uzticību!”

Citi raksti

  • LNK Group
  • Senson Paint
  • GR Kvinto
  • Vanags
  • RG Trans
  • DABA
  • Nike