FK "Nikars" piedzīvo otro zaudējumu K. Jerjomenko kausa spēlē Rīgā

22:07 18. decembris, 2014

Starptautiskā telpu futbola turnīra “K. Jerjomenko kausa izcīņas” otrā posma spēlē ceturtdien, 18.decembrī, savā starpā tikās Krievijas augstākās telpu futbola līgas pārstāvji “SINARA” (Jekaterinburga) un septiņkārtējie Latvijas čempioni FK “Nikars”. Abas komandas Rīgas Olimpiskā sporta centra hallē sanākušajiem līdzjutējiem dāvāja aizraujošu un notikumiem bagātu telpu futbola izrādi 50 minušu garumā, noslēdzot K. Jerjomenko kausa izcīņas pamatturnīra spēles Latvijas galvaspilsētā šogad.

PIRMAIS PUSLAIKS

Abas komandas šo spēli uzsāka sekojošos starta pieciniekos: #1 Sergey Vikulov (GK) - #9 Sergey Abramov, #13 Nikolay Shisterov, #12 Nikita Fahrutdinov, #7 Andrey Afanasiev („Sinara”) un #1 Aigars Bondars - #5 Igors Dacko (C), #6 Arnaldo Pereira, #23 Andrejs Šustrovs, #11 Igors Avanesovs („Nikars”).

Jau kopš pirmajām spēles minūtēm iniciatīvu uzņēmās Krievijas kluba „Sinara” spēlētāji, turpretim „Nikars” futbolisti pirmajās minūtēs tika iespiesti savā soda laukumā. Pēc vairākiem pēc kārtas izpildītajiem stūra sitieniem, „Sinara” panāca savu – izspēlējot kombināciju turnīra rezultatīvākais spēlētājs #9 Sergey Abramov 3.minūtē pārspēja Latvijas čempionu vārtsargu Aigaru Bondaru.

Pēc gūtajiem vārtiem spēle turpinājās ar „Sinara” pārsvaru, tikmēr „Nikars” galvenais treneris izšķīrās par minūtes pārtraukuma pieprasīšanu, lai veiktu labojumus komandas spēlē. Tomēr šāds gājiens neglāba „Nikars” komandu, jo 4.minūtē, izspēlējot paraugkombināciju vienā pieskārienā, tukšos vārtos partnera piespēli noslēdza #8 Artem Kacher.

Pēc diviem ātri zaudētajiem vārtiem „Nikars” komandai beidzot izdevās atvirzīt spēli no sava soda laukuma tuvuma, pateicoties kam izdevās veidot momentu arī pie pretinieku vārtiem. Mača 6.minūtē, apspēlējot pretinieku aizsargu un vārtsargu, iespēju gūt vārtus tomēr nespēja realizēt #14 Germans Matjušenko. Tikmēr spēles 8.minūtē „Nikars” bija spiesti kapitulēt trešo reizi, kad neviena nepiesegts pie Aigara Bondara vārtiem nonāca „Sinara” spēlētājs #7 Andrey Afanasiev.

Šāds notikumu pavērsiens lika „Nikars” galvenajam trenerim izšķirties par piektā laukuma spēlētāja - vārtsarga Maksima Seņa sūtīšu jau mača 10.minūtē. Spēlējot ar augstu presingu un sagaidot pretinieku jau viņa laukuma pusē, laukuma saimniekiem izdevās „Sinara” spēlētājus piespiest kļūdīties un arī pašiem izveidot bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. Līdz precīzam sitienam šoreiz nedaudz pietrūka gan #11 Igoram Avanesovam, gan portugāļu leģionāram #6 Arnaldo Pereira. „Nikars” turpināja spēlēt ar pieciem laukuma futbolistiem, lai gan „Sinara” komandai arī bija iespēja raidīt bumbu tukšos mājinieku vārtos.

Spēles 14.minūtē par pārkāpumu laukuma vidu brīdinājumu „Nikars” rindās izpelnījās #91 Oskars Ikstens. Laukumā ritēja līdzīga un brīžiem ļoti cīņa, kurā momentus radīja abas komandas. Vienā no epizodēm „Nikars” ieguva iespēju izpildīt soda sitienu pretinieku soda laukuma tuvumā, taču Maksima Sena raidīto sitienu pašaizliedzīgi spēja atvairīt tikai viesu komandas vārtsargs. Arī Krievijas kluba pārstāvjiem bija reāla vārtu gūšanas iespēja izgājienā trīs pret diviem, tomēr šoreiz raidīt bumbu vārtos liedza „Nikars” aizsargs.

Tomēr jau mača 19.minūtē „Sinara” futbolisti spēja sodīt „Nikars” komandu par neprecizitāti uzbrukumā, kad vārtus guva #12 Nikita Fahrutdinov. Mājiniekus šajā epizodē nespēja glābt arī vārtsargs Aigars Bondars, kurš pašaizliedzīgā kritienā centās atvairīt viesu komandas spēlētāja sitienu, atgriežoties laukumā pēc komandas biedra nomaiņas. Rezultāts tobrīd kļuva jau 4:0 „Sinara” komandas labā.

Tomēr „Nikars” nepadevās un spēja pierādīt komandas – cīnītājas slavu, kad pirmā puslaika pēdējā minūtē, uzņemoties iniciatīvu, vārtus ar spēcīgu sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī guva #6 Arnaldo Pereira. Pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 4:1, „Sinara” komandai atrodoties vadībā.

OTRAIS PUSLAIKS

„Nikars” komanda jau no pirmajām minūtēm pēc pārtraukuma turpināja spēli ar pieciem laukuma spēlētājiem, veidojot pozicionālus uzbrukumus pie pretinieku vārtiem. Turpretim „Sinara” ikreiz centās raidīt bumbu tukšajos mājinieku vārtos. Vienā no epizodēm 27.minūtē rīdzinieku kapteinis #5 Igors Dacko izpelnījās brīdinājumu. Bet 32.minūtē bumba pēc #23 Andreja Šustrova sitiena trāpīja pa „Sinara” vienības vārtu pārlikni.

Spēles 33.minūtē, ar komandas biedra palīdzību pārtverot bumbu pretinieka laukuma pusē, rezultāta starpību samazināja #11 Igors Avanesovs. „Nikars” komandas taktika spēlēt ar pieciem laukuma spēlētājiem turpinājās arī pēc šī vārtu guvuma. Klāt esošo līdzjutēju atbalstīti, „Nikars” nepadevās un turpināja veidot momentus pie „Sinara” vārtiem. Spriedze laukumā pieauga, bet atbildi parādā nepalika arī Krievijas kluba spēlētāji, kuru rindās brīdinājumus saņēma #10 Alexander Ivanov (34.minūtē) un #9 Sergey Abramov (40.minūtē, par nepareizi veikto spēlētāju maiņu).

Deviņas minūtes līdz spēles beigām „Nikars” pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura Orlando Duartes komanda pielietoja „augsta presinga” aizsardzības taktiku. Tomēr šāds solis šoreiz noveda pie mājinieku komandas piektā nopelnītā pārkāpuma otrajā puslaikā. Vienā no epizodēm par abpusēju pārkāpumu brīdinājumus nopelnīja #6 Arnaldo Pereira („Nikars”) un #12 Nikita Fahrutdinov. Mirkli vēlāk, izpildot par sesto „Nikars” pārkāpumu tiesnešu piešķirto 10 metru soda sitienu, pa vārtu stabu bumbu raidīja „Sinara” spēlētājs.

Lai arī kā „Nikars” futbolisti centās atspēlēties, tomēr „piecu pārkāpumu” slogs neļāva komandai spēlēt drošāk, varbūt pat „uz pārkāpuma sliekšņa”. Spēles 45.minūtē pēc nesekmīgi partnera izpildītas piespēles, bumba trāpīja pa roku „Nikars” spēlētājam Maksimam Seņam. „Sinara” tādejādi nopelnīja tiesības izpildīt soda sitienu, kuru ar precīzu sitienu noslēdza komandas kapteinis #3 Alexey Mihov. Minūti vēlāk, pēc nākamā mājinieku pārkāpuma, 10 metru soda sitienu realizēja turnīra rezultatīvākais spēlētājs #9 Sergey Abramov.

Neskatoties uz diviem īsā laika posmā zaudētajiem vārtiem, „Nikars” centās iepriecināt savus līdzjutējus ar gūtajiem vārtiem un vienā no nākamajām epizodēm tas arī izdevās. Ar precīzu sitienu no tālās distances 47.minūtē viesu komandas vārtsargu pārspēja #7 Maksims Seņs. Atlikušajās minūtēs skatītāji kļuva par lieciniekiem vēl diviem gūtajiem vārtiem - mača 48.minūtē un 49.minūtē punktu spēlei šoreiz pielika „Sinara” jaunais talants un Krievijas studentu telpu futbola izlases dalībnieks #13 Nikolay Shisterov.

Par šīs spēles labākajiem futbolistiem tika atzīti: #8 Artem Kacher („Sinara”) & #6 Arnaldo Pereira („Nikars”).

Līdz ar izcīnīto uzvaru „Sinara” futbolisti ar piecās spēlēs gūtajiem 10 punktiem nodrošinājuši sev ceļazīmi K. Jerjomenko kausa izcīņas finālčetriniekā, kamēr „Nikars” futbolistiem prestižā turnīrā otrā sezona noslēgusies ar trīs punktiem kopvērtējumā. Kā sezonas spilgtākais mirklis „Nikars” līdzjutējiem un visai komandai atmiņā paliks Teplicē izcīnītā dramatiskā uzvara pār Kazahstānas čempioniem, pašreizējiem K. Jerjomenko kausa īpašniekiem un vieniem no pasaules spēcīgākajiem telpu futbola klubiem „Kairat (6:5).

Pēc spēles beigām Rīgas Olimpiskajā sporta centra tika paziņoti un apbalvoti arī Rīgas posma labākie futbolisti dažādās nominācijās.

Turnīra labākais spēlētājs: #23 Andrejs Šustrovs („Nikars”)

Turnīra labākais vārtu guvējs: #9 Sergey Abramov („Sinara”, 3 vārti)
Turnīra labākais vārtsargs: #16 Alexander Kostromin („Sinara”)

Spēles protokols AMFR.ru mājaslapā

...

Sekojiet FK „Nikars” aktuālajām ziņām, informācijai par pretiniekiem un intervijām ar kluba spēlētājiem  arī FK „Nikars” sociālajos tīklos internetā: Facebook: /fknikars, Instragram: /fknikars un Twitter: /fknikars.